Поради для отримання ідеального смаку кави

У швидко мінливому світі, в якому ми живемо, кава – це ритуал, момент втіхи та старт на майбутній день. Є щось дуже приємне у приготуванні ідеальної чашки ароматної кави прямо вдома, це магічне дійство, під час якого можна побути наодинці із собою. Завдяки безлічі доступних методів заварювання, кожен з них пропонує різні смаки та аромати. У цій статті ми розглянемо 7 популярних методів: френч-прес, гейзерну кавоварку, турку, колд брю, пуровер та кемекс, а також аеропрес, які дозволять бездоганно приготувати каву в домашніх умовах.

Френч-прес

Френч-прес - це легкий і доступний спосіб отримати смачну каву та насолодитися ранковою рутиною.

У сучасному світі є безліч різноманітних френч-пресів, які відрізнятимуться об'ємом або дизайном. Тому ви завжди зможете підібрати його на свій смак.

Для того, щоб заварити ароматну каву у френч-пресі:

 1. Поставте чайник на плиту та нагрійте воду трохи менше температури кипіння.

 2. Додайте близько 18 г кави великого помелу (дрібні частки кави можуть застрягти у фільтрі) у френч-прес і залийте 300 мл води.

 3. Акуратно перемішайте, щоб вся гуща намокла, потім помістіть кришку на френч-прес, витягнувши поршень до упору.

 4. Дайте настоятись близько 4 хвилин.

 5. Повільно натисніть на поршень, чинячі постійний тиск.

У результаті ви отримаєте насичений, але не різкий смак кави, який допоможе збадьоритися зранку.

Гейзерна кавоварка

Гейзерна кавоварка чудово підійде для любителів еспресо. На відміну від традиційних краплинних методів, гейзерні кавоварки використовують тиск пари для вилучення ароматів з меленої кави, в результаті чого виходить міцний і насичений напій.

Гейзерні кавоварки пропонують гнучкість у виборі розміру помелу, співвідношення кави та води та часу заварювання, що дозволяє адаптувати напій до особистих уподобань.

Хоч і гейзерні кавоварки зберігають свій класичний дизайн, сучасні версії поєднують у собі елегантний зовнішній вигляд та високоякісні матеріали, що відповідають останнім стандартам.

Як використовувати:

 1. Розберіть гейзерну кавоварку на 3 частини і в саму нижню частину налийте води (нижче запобіжного клапана).

 2. Візьміть кошик і повністю заповніть його меленою кавою.

 3. Зберіть гейзерну кавоварку та поставте її на плиту.

 4. Важливо бути присутнім під час процесу закипання і зняти з плити кавоварку відразу після того, як почуєте булькання.

При виборі звертайте увагу на кількість чашок, на які розрахована кавоварка. Кожен виробник по-різному вимірює величину чашки, але це значення завжди коливається в межах 60-90 мл. Якщо ви взяли гейзерну кавоварку на 3 чашки, то ви отримаєте близько 180-270 мл готової кави.

Турка

У великому різноманітті кавової культури лише деякі методи заварювання мають таку вагу традицій та ритуалів, як турецька кава. Ця багатовікова техніка зародилася ще в Османській імперії.

Для приготування кави в джезві багато навичок не потрібно, але слід пам'ятати, що при такому методі приготування каву досить легко спалити.

Пропорції води та зерна дуже легко запам'ятати – 1:10. Якщо у вас чашка об'ємом 150 мл, то вам знадобиться 15 г кави.

Використовуйте найдрібніший помел, так кава виходить насиченою та ароматною.

Як зварити каву в турці:

 1. Засипте дрібно мелену каву в турку і залийте водою.

 2. Як тільки вода почне підніматися, одразу знімайте джезву з вогню. Не дайте закипіти воді, тримайте температуру на рівні 93 градусів.

 3. Коли вода з піною опустилася, поставте турку назад на плиту і знов вчасно зніміть її з вогню. Повторіть так 3-4 рази.

Якщо ви любите різкий смак кави, то вам чудово підійде цей метод приготування.

Колд Брю

Cold Brew - це освіжаюча і м'яка альтернатива гарячій каві, що ідеально підходить для спекотних літніх днів або для тих, хто віддає перевагу менш кислому напою.

Ось як це зробити:

 1. Грубо подрібніть кавові зерна.

 2. Додайте мелену каву в заварник для колд брю або у френч-прес (орієнтуйтеся на пропорції 1:4).

 3. Залийте кавову гущу холодною водою так, щоб вона повністю занурилась в неї.

 4. Акуратно перемішайте, щоб забезпечити рівномірне насичення.

 5. Накрийте ємність і дайте настоятися за кімнатної температури протягом 12–24 годин, залежно від бажаної міцності.

 6. Після заварювання процідіть каву через дрібне сито чи кавовий фільтр.

 7. Розбавте концентрат холодної кави водою або молоком на ваш смак, можна подавати з льодом.

На виході ви отримаєте ідеальну смакову передачу кожної ноти зерна, що збадьорює вас поступово без різкого прояву тривожності.

Пуровер та кемекс

Методи заварювання Pourover та Chemex відомі своєю простотою та здатністю підкреслити нюанси смаку кавових зерен.

Як їх заварювати:

 1. Помістіть фільтр у кемекс або пуровер та промийте його гарячою водою, щоб видалити паперовий присмак, зайву воду вилийте.

 2. Подрібніть кавові зерна до консистенції середньої крупності (для кемексу) та дрібної (для пуровера). Використовуйте 250 мл води для проливу 15 г кави.

 3. Закип'ятіть спеціальний чайник із водою і дайте йому трохи охолонути.

 4. Додайте мелену каву у фільтр, зробивши невелике заглиблення у центрі.

 5. Повільно та круговими рухами влийте води вдвічі більше, ніж зерна і зачекайте 30 секунд, поки кава розкриє свій справжній аромат.

 6. Продовжуйте проливати тонким струменем каву, доки не досягнете потрібного об'єму води.

 7. Як тільки вся вода пройде через гущу, викиньте фільтр та гущу.

 8. Подавайте та насолоджуйтесь чистим та ароматним смаком кави.

Для отримання ідеального струменя води використовуйте спеціальний чайник для пуровера від Le Creuset. Досягти такого ж рівномірного розподілу води із звичайним чайником практично неможливо.

Пуровери можуть бути із різних матеріалів. Пластикові пуровери добре підходять для того, щоби взяти їх у поїздку. Керамічні пуровери повільно нагріваються і повільно остигають, а скляні пуровери легко забирають та віддають тепло. Все це впливає на смак готової кави.

Аеропрес

Аеропрес - це універсальний і портативний пристрій для заварювання, що ідеально підходить як для дому, так і для подорожей. З ним текстура готової кави буде трохи щільнішою, ніж при заварюванні в кемексі або пуровері.

Ось як з ним отримати ідеальну каву:

 1. Вставте паперовий фільтр у кришку аеропресу та змочіть його гарячою водою.

 2. Дрібно подрібніть кавові зерна.

 3. Додайте 18 грам меленої кави в камеру аеропреса.

 4. Залийте кавову гущу гарячою водою, удвічі більше, ніж кавового меленого зерна і зачекайте 30 секунд, поки вона набухне.

 5. Додайте ще до 300 мл води, зачекайте ще 1 хвилину та перемішуйте суміш кави та води близько 10 секунд.

 6. Закрийте аеропрес і переверніть. Помістіть аеропрес на міцну чашку, вставте поршень і повільно та рівномірно натисніть на нього. При натисканні має відчуватися опір - це означає, що зерно було правильного помелу.

 7. Подавайте та насолоджуйтесь ароматним напоєм.

Компактний дизайн, простота використання та здатність виробляти завжди однорідний та ароматний напій роблять його фаворитом як серед домашніх бариста, так і серед мандрівників.

Поради для отримання ідеального смаку кави

Вибір кавового зерна. Шлях до ідеальної чашки починається з вибору високоякісних кавових зерен. При виборі враховуйте такі фактори:

 • Походження. У різних регіонах виробляються зерна з різними смаковими характеристиками. Поекспериментуйте із зернами різного походження, щоб визначити свої уподобання.

 • Рівень обсмажування. Віддаєте перевагу легкій, середній або темній обжарці, кожен рівень обсмажування пропонує унікальний смак. Світле обсмажування має тенденцію бути більш кислим та фруктовим, тоді як темне обсмажування виходить яскравим та димним.

 • Свіжість. По можливості вибирайте свіжообсмажені зерна. Шукайте дати обсмажування на упаковці та вибирайте зерна, обсмажені протягом останніх кількох тижнів, щоб отримати оптимальний смак.

Співвідношення кави до води. Співвідношення кави та води відіграє вирішальну роль у визначенні міцності та смаку вашого напою. Перед приготуванням ви можете переглянути кілька рецептів від професійних барист і в майбутньому підкоригувати їх відповідно до своїх смакових уподобань.

Кавомолка. Послідовність є ключовим моментом при помелі кавових зерен. Купуйте якісну кавомолку з жорнами та відрегулюйте розмір помелу в залежності від вашого методу заварювання:

 • Грубий помел: підходить для френч-пресу та холодного заварювання.

 • Середній помел: ідеально підходить для крапельних кавоварок та методу пуровера.

 • Дрібний помел: ідеально підходить для еспресо-машин, аеропресу та джезви.

Грами. Для отримання максимально ідеального смаку кави важливо мати на кухні ваги для кави. Завдяки їм, ви зможете дотримуватися рецепта з точністю до грама і експериментувати.

Вода і температура. Якість і температура води можуть суттєво вплинути на смак вашої кави. Використовуйте фільтровану або бутильовану воду, щоб уникнути небажаних присмаків та домішок. Додатково зверніть увагу на температуру води:

 • Для більшості методів заварювання температура води повинна становити від 90 до 96°C.

 • Кипляча вода може обпекти кавову гущу, що призведе до гіркого смаку, а дуже прохолодна вода може недостатньо екстрагувати каву, що призведе до слабкого напою.

Пам'ятайте, що немає універсального підходу до приготування кави, тому не бійтеся експериментувати і пристосовуватися, поки не знайдете свій ідеальний напій. Це досвід, який дозволяє розкрити свій творчий потенціал.