Сьогодні ми з вами докладно розберемо, як обрати якісний столовий сервіз.

Яку кількість предметів вибрати?

Перше завдання, яке перед нами стоїть - це правильно розрахувати, скільки тарілок буде потрібно, щоб їх не було занадто мало або занадто багато.

Головна порада, яка вам допоможе – відштовхуватися від кількості членів родини. Багато виробників посуду вказують на скільки осіб розрахований сервіз.

Важливо враховувати скільки і як часто ви приймаєте гостей у себе вдома. Якщо друзі приходять кожні вихідні, то ми радимо вибирати великі сервізи, де кожен гість зможе поїсти зі своєї тарілки.

Ваше коло спілкування зайняте і постійно на роботі, через що ви зустрічаєтеся всього 1 раз на пару місяців? Тоді просто оберіть столовий сервіз на 2 персони більше, ніж зазвичай. Цього цілком вистачить, щоб гарно подати їжу.

Чи потрібні порційні салатники чи купити один великий салатник?

Все залежить від того, що ви частіше готуєте і як звикли подавати їжу. Якщо гості та домочадці люблять їсти салат із порційних тарілок, а ви вважаєте некомфортним накладати щоразу салат окремому гостю, то робіть вибір у бік порційних салатників.

Що було раніше: кераміка чи порцеляна?

Щоб правильно вибрати матеріал столового сервізу під свої потреби, потрібно знати, з чого вони складаються.

Якщо простими словами, то кераміка – це обпалена глина, яка є максимально екологічним матеріалом. Порцеляну же виготовляють із каолінової глини з різними пропорціями мінералів. Тому фарфор має такі види, як твердий, середній і м'який.

Одна з найважливіших відмінностей кераміки від порцеляни полягає в тому, що фарфор обпалюється при 1300°C. Тобто порцеляна – це тонка кераміка.

Кожен виробник покриває посуд глазур'ю, яка робить вироби довговічними, гігієнічними та гладкими.

Але як збагнути, з чого вибрати столовий сервіз? Нижче розглянемо плюси та мінуси кожного матеріалу.

Переваги та недоліки кераміки

Головні переваги кераміки:

  • екологічність. Відмінно підійде для сімей із маленькими дітьми;
  • міцність. Достатньо товстий матеріал стійкий до механічних впливів.

Недоліки виробів із кераміки:

  • мають схильність до "зношування", що зобов'язує вас раз на пару років оновлювати тарілки.

Переваги та недоліки порцеляни

Плюси порцеляни:

  • тонкість. Неперевершена тонкість матеріалу підкорює;
  • білизна. Надзвичайно чистий колір завжди тішить око і залишає гарне враження;
  • звук. Дзвінкий звук, що запам'ятовується, створює атмосферу дорогого сервірування столу;
  • вага. Тарілки легко відчуваються у вас в руках.

До недоліків фарфорового сервізу можна віднести високу вартість та крихкість.

Віддавайте перевагу тому матеріалу, в якому вас не бентежать мінуси.

ТОП-6 виробників столових сервізів

У нашому магазині Le Gourmet ви зможете підібрати сервіз від відомих виробників посуду. Наша добірка включає тільки ті бренди, які йдуть в ногу з часом.

Le Creuset

Le Creuset – це відомий французький бренд, який прославився чавунним посудом. На цьому вони вирішили не зупинятися та створити базові та яскраві столові сервізи з кераміки. На таких виробах ви не знайдете "бульбашок" від глазурі, а лише ідеально рівне покриття.

Ardesto

Це український бренд, який заслуговує на окрему увагу. Вироби виготовлені з кераміки (серія Imola випущена у фарфорі) і дотримуються мінімалістичного стилю. Відмінно підійдуть під пастельні та яскраві інтер'єри будинку.

Широка гамма кольорів дозволить підібрати столовий сервіз будь-якого відтінку. Випущені в комплектації на 4, 6 та 12 персон.

Güral

Турецький бренд порцеляни, який сподобається тим, хто любить візерунки та абстракції. Філігранне виконання тарілок дозволить отримати естетичне задоволення. Кожен сервіз призначений для шести персон, а в комплектацію входять: обідні, супові, десертні тарілки та піали.

N`B

Керамічні столові сервізи від бренду N`B (з українським корінням), безсумнівно, створені для того, щоб привернути погляд. Ви зможете знайти від класичних білих столових сервізів до насичено синіх. На тарілку наноситься принт індивідуально, тому кожен малюнок унікальний.

Los`k

Ще один бренд із Туреччини, який радує виконанням тарілок та чашок. Особливість виробів у тому, що це ручна робота та кожен посуд неповторний. Навіть популярний чорний порцеляновий столовий сервіз представлений у виробника.

Villeroy & Boch 

Преміальний німецький бренд створив витончені порцелянові сервізи. Серед них можна знайти і чисто білі, і навіть з візерунком. Комплектація велика і різноманітна: на 2, 4 та 6 персон.