Догляд за посудом, з огляду на матеріал

 

- Догляд за посудом з нержавіючої сталі.

- Як доглядати за столовими приборами з нержавіючої сталі?

- Догляд за чавунним посудом.

- Догляд за чавунним посудом з емалевим покриттям.

- Догляд за емальованим посудом.

- Догляд за керамічним посудом.

- Догляд за посудом з міді та латуні.

- Догляд за порцеляною.

 

Кухня - чарівний куточок кожного будинку, де панують неймовірні аромати і створюються справжні кулінарні шедеври. І щоб чути захоплені вигуки своїх домочадців, господарочкам мало подбати про певний набір продуктів. Важливу роль відіграє і посуд, яку вона використовує.

 

Купуючи ті чи інші каструлі, сковорідки і ножі, ми забезпечуємо комфорт і задоволення від приготування їжі. Але ми зобов'язані також подбати про належний догляд за ними. Звичайно, кухонне приладдя можна просто обполоснути теплою водою, але такий догляд позначиться на зниженні експлуатаційного періоду посуду. При цьому потрібно враховувати, що кожен матеріал виставляє свої вимоги до зберігання та очищення. Сьогодні ми вам розповімо, як доглядати за посудом з найбільш часто використовуваних матеріалів.

 

Догляд за посудом з нержавіючої сталі

Універсальні і непідвладні часу каструлі з нержавіючої сталі - незамінне обладнання практично на кожній кухні. Вони міцні і можуть служити роками. Більшу частину посуду з нержавіючої сталі можна використовувати на газових, керамічних і індукційних плитах. При цьому вони важать набагато менше, ніж чавунні або емальовані каструлі. Однак, щоб вони протягом довгого часу радували нас кулінарними шедеврами, слід правильно про них піклуватися.

 

Основні правила догляду:

 

Перед першим приготуванням необхідно вимити кожну каструлю. Досить теплої води з невеликою кількістю рідини для миття посуду. Після миття необхідно ретельно просушити, наприклад, бавовняною тканиною.

Після кожного використання слід мити каструлі вручну теплою водою з рідиною для миття посуду або в посудомийній машині, якщо виробник рекомендує цей метод. Інформацію з цього приводу можна знайти на упаковці.

Не використовуйте сильних лужних засобів і металевих скребків або дротяних щіток, які можуть пошкодити поверхню каструлі. Якщо на дні залишилися стійкі залишки, залийте каструлю теплою водою з рідким миючим засобом і зачекайте кілька хвилин. Після замочування вони повинні легко відділятися від дна. Уникнути розводів і плям можна добре висушивши посуд м'якою тканиною відразу після миття.

 

Крім того, під час приготування їжі дотримуйтесь наступних рекомендацій:

 

● Не кидайте сіль в холодну воду або порожню каструлю. Це запобіжить появі непривабливих плям.

● У процесі приготування їжі використовуйте силіконові або дерев'яні мішалки, щоб не подряпати поверхню.

● Якщо ви готуєте на газовій плиті, переконайтеся, що полум'я не було більше діаметра каструлі.

 

У каталозі магазина Le Gourmet ви можете підібрати каструлі з нержавіючої сталі від бренду Korkmaz. У нашій пропозиції ви знайдете варіанти призначені для всіх типів плит, в тому числі індукційних і галогенних. Різний діаметр і обсяг (від 1 до 8 літрів) дозволяють приготувати безліч страв на різні випадки життя.

 

Торгова марка Korkmaz - відомий турецький виробник посуду для кухні. Каструлі створені за надійною технологією. Саме завдяки їй створюються страви найвищої якості. Крім того, вони доступні за розумною ціною.

 

Як доглядати за столовими приборами з нержавіючої сталі?

Ви хочете, щоб ваші столові прилади якомога довше зберігали свій первозданний блиск і завжди виглядали так само добре? При покупці звертайте особливу увагу на якість матеріалу, з якого вони виготовлені, а в процесі використання - на правильний догляд. Неправильно очищена нержавіюча сталь з часом може піддатися корозії і матиме непривабливий вигляд.

 

При використанні виделок, ложок або ножів з наборів столових приборів із нержавіючої сталі їх необхідно регулярно чистити. Ні в якому разі не можна залишати на них залишки їжі надовго. Найкраще обполоснути і вимити всі елементи набору столових приладів відразу після їжі або покласти в посудомийну машину. Багато продуктів можуть вступати в реакцію з нержавіючою сталлю, що може привести до знебарвлення або ерозії. До особливо проблемних продуктів відносяться такі напої, як кава або чай, а також оцет, сіль, майонез, яйця і гірчиця. За набором столових приладів варто регулярно доглядати, уникаючи тривалого контакту з такими інгредієнтами.

 

Основні правила догляду:

 

Плями від води - одна з найпоширеніших проблем. Щоб їх уникнути, потрібно ретельно протерти і відполірувати вилку і ложку після кожного миття. Використовуйте тканину з бавовни, фланелі або мікрофібри.

Сліди корозії легко видаляються за допомогою лимонної кислоти. Змішайте її з водою і протріть прилади. Так ви не тільки очистіть їх від іржі, але і додасте блиску вилкам і ложкам.

Для надання блиску столовим приладам приготуйте розчин з води і оцту з розрахунку 9 столових ложок оцту на 1 літр води. Покладіть столові прибори в ємність (пластиковий або алюмінієвий контейнер) і залиште на 15 хвилин. Після чого промийте під проточною водою і насухо протріть.

 

Столові прибори від компанії Amefa - синонім якості. Вони виготовлені з високоякісної нержавіючої сталі. Метал зі сріблястим блиском стійкий до пошкоджень і корозії. Важливо відзначити, що сильнодіючі миючі засоби і високий тиск, що виникає в посудомийній машині, не становлять для них загрози.

 

Догляд за чавунним посудом

Безсумнівною перевагою чавунного посуду є її здатність посилювати смак приготованих в ній страв. Чавун - поєднання заліза і вуглецю, які розкривають сутність смаку і аромату приготованої страви. Використання чавунного посуду не вимагає особливих навичок, проте слід знати кілька правил, які зроблять приготування їжі в чавуні в задоволення, а посуд залишиться незмінно високої якості на довгі роки. Неправильний догляд за посудом з натурального чавуну може призвести до того, що сковорода або каструля просто заржавіють.

 

Основні правила догляду:

 

Чавунний посуд слід мити тільки під проточною водою, без використання будь-яких миючих засобів.

Чавунний посуд не підходить для миття в посудомийних машинах (хімічні речовини, що використовуються в ній, можуть видалити захисний шар, що перешкоджає прилипанню).

В процесі виробництва чавунний посуд просочується маслами, які, однак, з часом зникають. Тому, після кожного використання каструлі або сковороди краще мити, сушити і протирати тканиною, змоченою в рослинній нерафінованій олії.

Перед першим використанням посуд слід вимити в гарячій воді без використання миючих засобів. Після цього ретельно просушіть її, потім налийте нерафіновану лляну олію і нагрійте на конфорці або в духовці при високій температурі 170-200 градусів. Так олія вбереться в стінки посуду. Після охолодження каструлю або сковороду слід протерти паперовим рушником, щоб видалити надлишки олії.

Якщо посуд сильно забруднений, можна використовувати харчову соду. Її наносять на вологу губку і протирають чавунний посуд. Потім промивають ємність під проточною водою. При сильному забрудненні чавунний посуд можна залити водою і закип'ятити - так бруд «відстане» від стінок. Гарячу каструлю (після закипання води) не можна заливати холодною водою, оскільки ємність може тріснути.

 

Догляд за чавунним посудом з емалевим покриттям

Чавунні каструлі та сковорідки з емалевим покриттям унікальні тим, що повністю зберігають всі властивості чавуну. У такому посуді зручно тушкувати, смажити, запікати будь-які страви. Але, на відміну від звичайного чавуну, такий посуд дуже легкий в догляді. На чавун наноситься склоемалеве покриття, стійке до корозії. Тому посуд не потрібно прокалювати, постійно промаслювати, в ньому можна зберігати продукти. Чавунний емалевий посуд екологічний - покриття не містить шкідливих для здоров'я людини речовин.

 

Потрібно знати кілька правил догляду за ним:

 

• Перед першим використанням необхідно промити посуд у теплій воді, висушити. Потім потрібно змастити дно і стінки всередині тонким шаром нерафінованої олії, кілька хвилин прогріти на повільному вогні і прибрати залишки олії. Обполоснути теплою водою без миючого засобу і висушити. Посуд готовий до роботи!

• Емалеве покриття не витримує різких перепадів температур, тому його краще не ставити відразу на великий вогонь і не заливати холодною водою після приготування страв. Також не рекомендується перегрівати порожній посуд.

• Кухонні аксесуари повинні бути з дерева або силікону, щоб не подряпати поверхню. Не рекомендується стукати по стінках, щоб не пошкодити емаль.

• Мити чавунний емалевий посуд варто тільки неабразивними миючими засобами і м'якими губками. Якщо їжа пригоріла, то потрібно залити сковороду або каструлю теплою водою на деякий час, а потім видалити губкою.

• Конфорка не повинна бути більше діаметра посуду, щоб не пошкодити зовнішню емаль.

• Готувати варто на маленькому і середньому вогні. Тоді їжа рівномірніше і краще прогрівається, не пристає.

 

Чавунний посуд Le Creuset підходить для приготування всіх видів м'яса, риби і овочів. Допоміжні ручки розподіляють вагу, полегшуючи перенесення. У посуді цього виробника забезпечується рівномірний розподіл тепла і тривала висока температура, а емаль захищає посуд від іржі, і запобігає прилипанню продуктів. Однак, найбільшою перевагою сковорідок від французького бренду є можливість їх нагріву до дуже високих температур, що в свою чергу значно покращує смакові якості приготованих страв.

 

Догляд за емальованим посудом

Емальований посуд цінується за свої унікальні властивості. Корпус з вуглецевої сталі, покритий декількома шарами емалі, добре розподіляє і утримує тепло, а також підходить для всіх типів плит. В них можна приготувати абсолютно будь-яку страву. Але як правильно чистити і користуватися емальованим посудом, щоб вона прослужила довгі роки?

 

Емаль ідеально гладка, тому бруд видаляється порівняно легко. Однак, часте використання їдких і абразивних засобів може її зруйнувати. Тому, спосіб догляду за емальованим посудом - її правильне очищення.

 

Головне правило - вибирайте м'які миючі засоби. Не використовуйте металеві губки. Більшість емальованих каструль можна успішно мити в посудомийній машині. Після закінчення повного циклу миття ємність слід перевернути, щоб вода стекла. Потім необхідно добре протерти посуд сухою тканиною.

 

Очищення емальованих горщиків гострими предметами і порошками призводить до появи подряпин на емалі, тому найкраще очищати емаль натуральними засобами. Підгорілу каструлю краще спочатку замочити в гарячій воді з рідиною для миття посуду. Якщо це не допомагає, насипте на дно каструлі велику кількість солі і додайте трохи води. Отриману суміш необхідно прокип'ятити кілька хвилин, а коли каструля охолоне - промити губкою.

 

Догляд за керамічним посудом

З кожним роком посуд з кераміки стає все більш популярним. Термін «кераміка» охоплює всі вироби, зроблені з глини, які через певний час в процесі випалу затверділи. У лінійці такого посуду можуть бути різні види кухлів, піал, чашок або тарілок. Крім того, користуються великим попитом горщики різних розмірів для приготування печені, тушкування картоплі з м'ясом і навіть запікання страв в духовці. Правильний догляд і дбайливе поводження дозволить зберегти такий посуд наступним поколінням.

 

Керамічний посуд адаптовано до сучасних вимог, і він легко миється в посудомийній машині. Однак, варто перевірити, чи немає на поверхні тарілки або чашки дрібних тріщин, які ослаблюють емаль і дозволяють проникнути воді. При митті керамічного посуду в посудомийній машині необхідно встановити бережливу програму і низьку температуру.

 

Унікальна французька кераміка марки Emile Henry відома на весь світ. Керамічний посуд найвищої якості виготовляється шляхом випалу при температурі 1150 градусів Цельсія - він ударостійкий і витримує перепади температур. Кожна господиня оцінить такий посуд на своїй кухні!

 

Догляд за посудом з міді та латуні

Сьогодні в моді мідний і латунний посуд. Він дуже красиво оживляє декор, відрізняється міцністю, елегантністю і в той же час ефектністю. Латунь - це сплав міді і цинку. Залежно від змісту окремих сплавів може мати різні відтінки. Найчастіше він золотистий або оранжево-жовтий. Латунь також може містити домішка олова, заліза, свинцю, марганцю або кремнію. Але кожної господині слід подбати про правильний догляд за латунним посудом.

 

Мідні вироби вимагають правильного догляду. Однак догляд за цим кухонним приладдям трохи відрізняється від догляду за стандартними виробами з нержавіючої сталі, алюмінію, емалі, чавуну або скла.

 

Основні правила догляду:

 

● Мідний посуд можна мити тільки вручну - забороняється ставити його в посудомийну машину і використовувати гарячу (в тому числі киплячу) воду.

● Використовуйте розчин лимона і кухонної солі 50:50 - досить двох столових ложок солі, розчинених в 2 столових ложках лимонного соку.

● Використовуйте м'яку губку або тканину - ні в якому разі не використовуйте абразивні губки, які можуть подряпати поверхню.

● Сіль повинна розчинитися в лимонному соці, але, якщо цього не відбудеться на 100%, не хвилюйтеся - можна вилити розчин в посуд і почекати кілька хвилин. Він виконає очищаючу дію на поверхню посуду.

● Змочіть в розчині тканину (або губку) і очистіть виріб. Ви можете застосувати деяку силу, особливо в областях, де окислення більш помітно.

● В кінці досить помити посуд під проточною водою, бажано теплою, і витерти насухо.

 

Мити мідний посуд в ідеалі слід не рідше одного разу на тиждень, але особисто ми рекомендуємо робити це кожні 2-3 дні. При появі іржі на мідних поверхнях не слід лякатися. Це цілком природний процес, що відбувається в результаті окислення міді. Повернути первісний вигляд поверхонь можна дуже легко за допомогою домашніх засобів:

  1. Тертий картоплю.

Приготуйте картопляне пюре і покладіть його на поверхню мідного посуду. Коли воно висохне, його потрібно зняти, а потім протерти посуд спиртом. Найкраще повторити всю цю операцію кілька разів.

  1. Томатне пюре.

Другий спосіб чистки латуні - використовувати для цього томатне пюре. Протріть його м'якою тканиною об латунний посуд. Патина видаляється кислотою томатів. Замість томатного пюре можна використовувати звичайний кетчуп.

  1. Сіль, оцет і пшеничне борошно.

Зробіть густу пасту з чайної ложки солі, 1/5 склянки оцту і 1/5 склянки пшеничного борошна. Викладіть масу на латунний посуд і залиште на 10 хвилин. Потім промийте теплою водою і ретельно витріть. Після цього можна відполірувати латунь.

 

Догляд за порцеляною

Порцеляна - найцінніший і найдорожчий вид столового начиння. Порцеляновий посуд вже багато років зачаровує своєю красою і елегантністю. У поєднанні з розкішшю і чистотою він є ідеальним елементом кухонного сервірування. Такий посуд відмінно виглядає не тільки під час різних урочистостей, таких як весілля, зустріч з друзями або сімейній вечері, але і для повсякденних трапез. І за порцеляною також слід ретельно, але дуже обережно доглядати.

 

Відразу після покупки порцеляни промийте його м'яким миючим засобом перед першим використанням. Не слід використовувати грубі абразивні тканини, так як вони можуть пошкодити дрібний декор. Крім того, не мийте занадто багато тарілок одночасно, так як вони можуть подряпатися.

 

Складаючи порцеляновий посуд в посудомийну машину, робіть це дуже обережно, щоб посуд не торкався один одного. Це запобіжить появі подряпин і потертостей, а в гіршому випадку - тріщин. При митті порцелянових виробів в посудомийній машині використовуйте тільки бережливі програми мийки з використанням засобів, рекомендованих виробником. Не можна використовувати воду з температурою вище 100°С. Краще не піддавати порцеляну різким перепадам температури. Ні в якому разі не можна ставити в мікрохвильову піч порцеляновий посуд із золотим або платиновим орнаментом.

 

Чашки і тарілки від турецького бренду Porland ідеально підходять для повсякденного використання - вони міцні, їх можна мити в посудомийній машині. Оригінальні кольори, роблять порцеляну цього бренду також чудовою прикрасою столу під час сімейних свят.

 

У бутіку посуду преміум класу Le Gourmet справжні цінителі комфорту і зручності, а також високої якості зможуть підібрати для себе варіанти від топових виробників. Купуючи товар у нас, ви зможете оточити себе красивими речами. Наша пропозиція включає фарфор найвищої якості і широкий вибір кухонного приладдя, столових приладів і наборів посуду як для особистого домашнього користування, так і на подарунок.