1. Посуд для зберігання готової їжі з:

2. Банки для зберігання продуктів

Ємності для зберігання з:

 

 

У кулінарному світі правильне зберігання продуктів так само важливо, як і процес приготування. Вибір якісного посуду для зберігання готової страви є ключем до збереження їхнього смаку та якості.

 

Чи були у вас випадки, коли після приготування їжі, ви ставили її в холодильник у тій же каструлі чи сковороді, в якій готували? Але чи це так нешкідливо, як ми думаємо?

 

Нержавіюча сталь

 

Посуд з нержавіючої сталі - незамінна річ на кухні, відома своєю довговічністю та інертними властивостями. Незалежно від того, чи зберігаєте ви супи, соуси та каші, каструлі та сковорідки з нержавіючої сталі збережуть вашу їжу свіжою, не надаючи їй небажаного смаку. Але все ж таки в такому посуді рекомендується зберігати їжу не більше 2 днів, так як у стравах містяться солі та кислоти, які можуть впливати на нержавіючу сталь.

 

Чавун

Чавунний посуд люблять за його здатність зберігати тепло та надавати стравам насичений пікантний смак. Чавун легко вбирає аромати та вологу, від чого може навіть іржавіти та змінювати запах приготованих страв після. Просто перекладіть їжу в окремий контейнер, коли вона охолоне, і виберіть скляну або керамічну ємність з кришками, що щільно закриваються, щоб ваш чавунний посуд залишався в первозданному вигляді.

 

Чавунні каструлі та сковорідки від бренду Le Creuset - приємний виняток із цього правила. Виробник дозволяє зберігати готові страви у своїх моделях, оскільки вони мають покриття з непроникної склоподібної емалі. Ви можете сміливо використовувати висококислотні продукти (томати, біле вино) та не переживати за цілісність французького посуду.

 

Посуд з антипригарним покриттям

 

Посуд з антипригарним покриттям досить популярний у сучасному світі, тому що його легко очищати і можна використовувати меншу кількість олії при обсмаженні. Хоч і такий посуд чудово підходить для приготування їжі, він не є найкращим вибором для довгочасного зберігання.

 

Антипригарне покриття, при тривалому контакті з їжею, може вбирати жири та запахи. Сіль, що міститься в страві, може руйнувати антипригарне покриття, особливо якщо воно було до цього пошкоджене. Таким чином, в їжу потраплятимуть шкідливі речовини, які негативно впливають на здоров'я людини.

 

Мідь

Мідний посуд додає елегантності будь-якій кухні, але її зазвичай не рекомендують для тривалого зберігання продуктів через її реактивний характер. Однак, якщо ви небайдужі до краси міді, то чудовим варіантом стане посуд від De Buyer cерії Inocuivre і Prima Matera виготовлені з міді, але всередині посуд покритий нержавіючою сталлю, тому у ньому можна зберігати готову страву не більше кількох днів.

 

Кераміка

 

Особливою популярністю користуються керамічні каструлі Emile Henry. Їх можна ставити у духові шафи та використовувати металеві предмети, хіба це не каструлі мрії?

Кераміка абсолютно безпечна для зберігання в ній страв, адже вона не впливає на готову їжу і не реагує на харчові кислоти.

 

У яких каструлях та сковорідках зберігати готову їжу ми дізналися, але які ємності використовувати для зберігання сипких продуктів?

 

Банки для зберігання - незбагненні герої будь-якої кухні, які непомітно працюють за лаштунками, щоб наші інгредієнти залишалися свіжими, організованими і легко доступними. Вони служать для досягнення безлічі цілей: від збереження аромату кави до хрусткості наших улюблених закусок.

 

Переваги ємностей для зберігання:

 

  1. Термін придатності. Герметичні кришки банок збільшують період зберігання продуктів. У ємність не потраплятиме волога, кисень та пил, що мінімізує розвиток бактерій.
  2. Різноманітність дизайну. Окрім своєї функціональної корисності, банки для зберігання надають кухонному простору естетичну привабливість. Завдяки прозорому або декоративному дизайну, вони пропонують візуально приємний спосіб продемонструвати барвисті інгредієнти та додати чарівності кухні.
  3. Оптимізація простору. Ви зможете компактно зберігати різноманітні крупи, цукор, сіль, макарони, чай, каву. Ємності для сипучих продуктів позбавлять інтер'єр візуального шуму і зроблять приміщення більш мінімалістичним.
  4. Широкий спектр матеріалів. Виробники преміум-сегменту використовують лише якісні багаторазові матеріали, про які ми поговоримо нижче.

 

Матеріали, з яких найчастіше представлені банки для зберігання продуктів:

 

1. Керамічні та порцелянові банки для зберігання – це позачасова класика, яка додає елегантності будь-якому кухонному декору. Ємності виготовлені з натуральних матеріалів, зазвичай глини, і обпалені за високих температур для досягнення довговічності та міцності. Якщо матеріал має покриття з глазурі, то це тільки збільшить термін експлуатації виробу і зробить його стійким до подряпин.

Керамічні та фарфорові ємності для зберігання сипучих мають дизайн на будь-який смак: починаючи від яскравих та привабливих відтінків із візерунками, закінчуючи універсальними та спокійними кольорами.

 

Кераміка та порцеляна – відмінний вибір для зберігання широкого спектру продуктів харчування, включаючи сухі продукти, такі як борошно, цукор та спеції. Матеріал не вбирає сторонніх запахів і не змінює колір.

 

2. Скляні банки універсальні та підходять для зберігання різних продуктів харчування, включаючи сухі продукти, рідини та навіть залишки їжі. Завдяки непористій структурі, бактерії не мають шансів розвинутися. До речі, скляні пляшки з дозатором відмінно підійдуть для зберігання олії та оцту.

 

Скляні ємності для зберігання давно славляться своєю прозорістю, що дозволяє легко ідентифікувати вміст усередині.

 

Багато виробників комплектують їх бамбуковою або пластиковою кришкою з силіконовим ущільнювачем. Він захищає продукти від попадання вологи та пилу, що продовжує свіжість їжі.

 

3. Нержавіюча сталь має високу стійкість до корозії, що робить її ідеальним матеріалом для зберігання харчових продуктів, особливо у вологому середовищі.

 

Матеріал досить простий в очищенні, тому що його можна мити в посудомийній машині.

 

Банки з нержавіючої сталі не вбирають сторонніх запахів, а виробники їх комплектують якісними кришками, які надійно захистять крупи, борошно, цукор від попадання бруду.

 

4. Пластикові банки для зберігання - це відмінний і доступний варіант для зберігання маленьких та великих обсягів продуктів.

Вони будуть не так довговічні у використанні, як скляні, керамічні та порцелянові банки, але в цьому їх і привабливість. Ви зможете частіше їх змінювати та освіжати кухонний простір. До речі, вони помітно легше перенесуть падіння з висоти. Це зіграє на руку сім'ям, де є маленькі діти.

 

Виробники використовують у створенні виробів тільки безпечний пластик, який не впливає на здоров'я. Головна перевага пластикових банок - їхня легкість. Такі ємності стануть чудовим варіантом при транспортуванні продуктів. Вибирайте банки для сипучих продуктів виходячи з власних уподобань та бюджету.

 

Насамкінець, хочемо додати, що правильна ємність і посуд може мати вирішальне значення, коли справа доходить до зберігання їжі. Купуйте завжди посуд від перевіреного часом бренду і ваші кулінарні шедеври зберігатимуться вдвічі довше.