Види посуду, що знадобляться на кухні

 

Кухня, безсумнівно, є серцем будь-якого будинку. Саме тут ми готуємо смачні страви для всієї родини, вранці варимо ароматну каву, а на свята готуємо різноманітні смаколики і солодощі для своїх гостей. Готувати на добре обладнаній кухні - суцільне задоволення. Але облаштовуючи власну кухню, ми часто робимо акцент на підборі меблів і елементах декору. Однак, дуже важливо подумати і про практичний посуд, який полегшить приготування їжі.

 

Пропонуємо вам ознайомитися з найбільш корисними кухонним приладдям, без яких не обійдеться жодна господиня.

 

Каструлі

Каструля - це головний посуд, без якого важко уявити собі наш побут. На кожній кухні має бути не менше 3-4 ємностей різних розмірів. Велика каструля знадобиться для приготування супу або компотів, середня - для пюре і пасти. Ківш з довгою ручкою також незамінний в повсякденному житті. Він може використовуватися для кип'ятіння молока, приготування соусів і дитячих каш.

 

Вибираючи собі помічницю для приготування смачних страв, слід звернути увагу на якість. Каструлі повинні бути виконані з міцного матеріалу. Для загального розуміння наводимо їх головні особливості:

 

Каструля з нержавіючої сталі - міцний і універсальний посуд, який підходить для приготування будь-яких страв на плиті. Стійка до механічного впливу, високих температур і корозії, легко миється в посудомийній машині. Найбільш практичний варіант, який не розчарує.

 

Чавунна каструля - завдяки товстим стінкам їжа повільно томиться, смак виходить чудовий. Абсолютно безпечна для здоров'я людини, але тільки в разі відсутності покриття або з емалевим покриттям. Найсмачніша їжа завжди виходить тільки в чавуні. Єдиний мінус - це вага. Тому, якщо ви тендітна дівчина, не беріть занадто великий посуд або залучайте домочадців до спільного готування.

 

Емальована каструля - покриття підходить для контакту з їжею, особливо з кислими продуктами, котрим не всякий посуд до вподоби. Ідеальна для компотів, супів, оскільки швидко розігрівається. Але емаль швидко дряпається, тому не користуйтеся металевими предметами.

 

Алюмініевая каструля з антипригарним покриттям - легка і до неї нічого не пригорає. Будьте уважні з покриттям, яке складається з тефлону.

 

Сковорідки

Сковорода разом з каструлею є основним елементом кухонного обладнання. Перед покупкою варто дізнатися про їх різновиди за матеріалом і покриттям. Надзвичайно важливо, який матеріал використовується, тому що кожен з них відрізняється різною теплопровідністю, безпекою для здоров'я, а також певним ступенем стійкості до подряпин і повсякденним доглядом.

 

Види сковорід по типу матеріалу:

 

Чавунна сковорідка - найкращий посуд для смаження, тривалого тушкування і гриля. Якщо ручки знімні, то її можна використовувати навіть в духовці. Чавун хорошої якості повністю екологічний і надзвичайно стійкий до подряпин і деформації, при правильному використанні і належному догляді чавунна сковорідка може служити довгі роки.

 

Але слід з такою сковорідкою бути акуратним. Чавун досить крихкий, тому поводьтеся з ним обережно, так як при падінні він може тріснути. Також не забудьте мити чавунну сковорідку лише вручну, відразу висушити і акуратно змастити маслом. Тривале перебування під впливом води може викликати корозію сковорідки.

 

Але все це не відноситься до чавунної сковорідки з емаллю. Вона не боїться води, не ржавіє, можна не змащувати олією і підходить для зберігання їжі. Найкращий посуд, оскільки зберігає всі властивості чавуну, але завдяки склоемалевому покриттю за ним легко доглядати. Якщо хочете купити безпечний посуд, але при цьому практичний і універсальний, то варто звернути увагу на цей тип сковорідок.

 

Алюмінієві сковороди - легкі, недорогі і дуже швидко нагріваються. У них можна смажити, тушкувати і розігрівати раніше приготовану їжу. На жаль, не всі сковороди цього типу можна використовувати для смаження на індукційних плитах, а в разі надмірного перегріву вони можуть деформуватися. Часто викликають сумніви покриття таких сковорід, тому варто обдумано підходити до покупки. Алюмінієві сковорідки без покриття не рекомендується використовувати, оскільки вони шкодять здоров'ю людини.

 

Нержавіюча сковорідка. Як і у випадку з каструлями, матеріал такого посуду практично вічний. Сковорідки не бояться перепадів температур, механічного впливу, не схильні до корозії. У сковорідках з високими бортиками зручно тушкувати, вони підходять і для швидкого обсмажування. Нержавіюча сталь миттєво розігрівається, скорочуючи час готування. З мінусів - якщо хочете смажити на ній, то додавання олії обов'язкове, і потрібно частіше помішувати їжу, якщо щось тушкуйте.

 

Сковорідка з вуглецевої сталі. Поєднує в собі легкість нержавіючої сталі, але вимагає догляду, як чавун. Згодом створюється антипригарне покриття, тому їжа перестає прилипати і олії потрібно буде мінімум. Саме за ці властивості сковорідки з вуглецевої сталі так люблять кращі шеф-кухарі світу. На них готують королівським родинам і в ресторанах Мішлен. Можете купити сковороду з вуглецевої сталі і самим спробувати приготувати вдома страви високої кухні.

 

Крім матеріалу сковорідок, варто враховувати і види покриттів:

 

Тефлонове покриття. Його ще називають антипригарним, керамічним, мармуровим, гранітним, титановим, алмазним. Суть одна - до тефлону підмішується крихта будь-якого з вищевказаних матеріалів і ним покривається алюмінієвий корпус посуду. Антипригарна сковорідка швидко розігрівається і не вимагає олії при готуванні, але її не слід перегрівати і користуватися металевими предметами. З мінусів - навіть найдорожчі моделі, на жаль, не настільки довговічні, як сталеві або чавунні. Раз на кілька років їх буде потрібно оновлювати. До тефлонового покриття також необхідний зважений підхід при покупці.

 

Склоемалеве покриття. Покриття, яке виходить в процесі плавлення склоподібних застиглих неорганічних мас. Ним покривають переважно чавун, щоб запобігти корозії металу. Покриття може бути матовим або глянцевим, часто прозоре, але буває і кольорове зовні посуду, завдяки додаванню кольорового пігменту. Емаль є найбезпечнішим і екологічним покриттям, краще тільки природне з олії, яке з часом створюється на чавуні або вуглецевій сталі без покриття. Склоемаль прекрасна тим, що спрощує життя власникам чавунного посуду. Такі емалеві сковорідки не потребують прокалювання і змащування олією, не бояться води, можна зберігати продукти. Не можна тільки користуватися металевими лопатками, стукати по бортику і не піддавати сковорідки різким перепадам температур. Склоемалеве покриття є кращою альтернативою антипригарним тефлоновим покриттям.

 

Призначення сковорід

 

Сковорідки поділяють за функціональністю. Існують як універсальні сковорідки (діаметром до 30 сантиметрів), так і спеціального призначення: для смаження млинців, риби, яєць, гриля, жаровні, а також сковорідки Вок.

 

Сковорода-гриль відрізняється від інших тим, що має рифлене дно. У борознах накопичується зайвий жир, який можна злити. М'ясо або овочі краще просмажуються, набувають хрусткої скоринки і красивих смужок-гриль.

 

Сковорідка для млинців має плоске дно і низький бортик. Тісто для млинців рівномірно покриває всю форму, а низький бортик дозволяє легко піднімати і перевертати млинець. Кращим матеріалом для випічки млинців є чавун, тому що він рівномірно розподіляє тепло і довго тримає високу температуру. Для більш швидкого і ефективного приготування рекомендується мати дві млинцеві сковорідки, щоб перекладати млинець з одного на інший, прискорюючи процес.

 

Сковорідка Wok являє собою посуд зі сферичним круглим дном і високими стінками. Призначений для страв східної кухні, а також для швидкого смаження дрібно нарізаних овочів, м'яса. В сковорідці Вок можна готувати плов, супи. Завдяки особливій формі страви готуються дуже швидко і рівномірно. Для обсмажування найкраще підходить сковорідка Wok з тонкими стінками - з нержавійки або вуглецевої сталі. Воки з чавуну відмінно підійдуть для тушкування і довгого томління страв.

 

Форми для випікання

Форми для випічки просто необхідні в кожному домі. Вибрати можна з різних моделей і форм. На ринку доступні: прямокутні, квадратні або круглі, знімні, є і нестандартні, вони дозволяють реалізувати найсміливіші кондитерські фантазії.

 

Перш ніж приступити до кухонних експериментів, варто придбати всі необхідні аксесуари, які суттєво полегшують приготування їжі. Таким чином, робота на кухні буде справжнім задоволенням.

 

Види форм для випічки, відповідно до матеріалу:

 

Алюмінієві, часто з антипригарним покриттям. Термін служби таких форм досить невеликий, вони швидко втрачають первісну форму і свої антипригарні властивості. Покриття пошкоджується, на посуді можуть з'явитися сліди корозії. Рекомендується вибирати більш довговічні і міцні матеріали форм.

 

Термостійке скло підійде для запікання або випічки будь-якої страви. Матеріал швидко розігрівається, екологічно чистий, за ним легко доглядати. У скляних формах можна запікати овочі, м'ясо, робити запіканки і солодку випічку. Скляні форми не полюбляють різких перепадів температур, тому їх потрібно ставити в холодну духовку, а після запікання переставити на дерев'яну підставку, не мити до повного охолодження.

 

Силіконові форми є дуже міцними, легкими, їх не потрібно змащувати олією і легко діставати готову випічку. При виборі силікону слід уважно вивчати маркування на виробі, запитувати наявність сертифікатів, тому що не вся продукція є безпечною. Є силіконові формочки, які витримують температуру від -40°C до +230°C , інші ж можуть бути призначені тільки для холодних страв, і нагрівати їх категорично не можна.

 

Керамічні форми ідеальні для людей, що піклуються про своє здоров'я, і цінують всі переваги кераміки. Адже саме такий матеріал не тільки здатний рівномірно готувати страву, але і регулювати вологість. Страви виходять соковитими, ароматними, а якщо використовуєте керамічну кришку, то можна досягти ефекту печі. Кераміка з давніх часів вважається найкращим матеріалом для готування в духовій шафі. До того ж, їжа до неї не пригорає, посуд легко миється. Керамічні форми універсальні, в них можна готувати всі страви: запікати овочі, м'ясо, робити запіканки, десерти, торти, суфле і будь-яку іншу солодку випічку. Форми з кераміки не можна піддавати температурному шоку, посуд слід ставити в холодну духовку і мити вже остиглі форми. В наявності краще мати мінімум дві круглі і дві квадратні форми різних розмірів, кілька горщиків з кришками і велику керамічну каструльку (наприклад, як у Emile Henry), щоб готувати страву відразу на декілька людей. Такий посуд особливо красивий, тому сміливо можна подавати в ньому їжу на стіл.

 

Чавунні форми. На ринку представлений як окремий посуд для випічки з чавуну, так і звичайні чавунні сковорідки, каструльки без покриття, які відмінно підходять для духової шафи. Перевага випічки в такому посуді полягає в тому, що метал рівномірно прогрівається і довго зберігає тепло, тому в чавуні можна запікати продукти, які хочемо зробити хрусткими (картоплю, наприклад) або досить високі страви, які в іншому посуді можуть не пропектися. У форми з чавуну не рекомендується тільки поміщати кислі продукти - їжа може залишити плями на формі і набути металевого присмаку.

 

Одноразові паперові форми - мінус таких форм тільки в їх одноразовості. В іншому ж, суцільні плюси. Паперові форми для випічки зроблені з пресованого пергаменту, картону або паперу. Вони стійкі до будь-яких температур: від -40°С до + 220°С , тому легко можна випічку заморожувати, зберігати і транспортувати, розігрівати в мікрохвильовці. Їжа рівномірно пропікається з усіх боків і її легко виймати - досить просто розірвати форму. Випічка не пригорає, швидко остигає, папір вбирає зайвий жир і вологу, але не варто надовго залишати готові вироби в духовці, щоб формочки не втратили вигляд через конденсат. Сам матеріал нетоксичний і безпечний для здоров'я.

 

Крім матеріалу, зверніть увагу на класифікацію товарів для випічки, оскільки детально продумана унікальна форма під певну страву найкраще дозволяє йому приготуватися. Наприклад, є форми для хліба, ростери для курки, форми для пасок, маленькі порційні формочки для мафінів і суфле. Торти і пироги потребують окремого посуду, який дозволить тісту ідеально пропектися. Це можуть бути круглі форми з рельєфними бортами, або рівними, але зі знімним дном. Не забудьте про широкі дека з низькими бортами для приготування печива, піци, пиріжків з дріжджового тіста.

 

Кухонні аксесуари

Щоб приготувати смачний обід для себе, своєї сім'ї або гостей, недостатньо тільки каструль і сковорідок. Не менш важливими є кухонні аксесуари. Пропонуємо вашій увазі ті, які господиня буде використовувати практично щодня.

 

Набір кухонних ножів

Ножі - один з головних предметів на кухні, адже без ножа важко уявити собі готування. Однак, часто в спробах заощадити ми вибираємо перший-ліпший ніж і використовуємо його для різання всіх продуктів без розбору. Але такий підхід є помилковим, оскільки погана якість ножа і його неправильне застосування позначаються безпосередньо на самій страві. Погана нарізка невідповідним ножем може прим'яти продукти і вони швидко втратять свою соковитість, а якщо прибрати занадто великий шар шкірки, то страва втратить частину смаку.

 

Вибір ножа повинен базуватись на його застосуванні, адже у кожного типу ножа є свої особливості: товщина металу, вид заточки, форма, навіть вага виробу грає важливу роль. Наприклад, краще мати окремий ніж для хліба, оскільки звичайний дуже швидко тупиться від хлібної скоринки. А спеціальний ніж з зубчиками довго залишається гострим, до того ж завдяки такій формі хліб не мнеться, менше кришиться і краще ріжеться.

 

Для чищення овочів і фруктів теж слід мати окремий ножик. Він меньший, тонший, акуратніше прибирає шкірку і у вас в руках більше не буде залишатися тільки половина картоплі. Томати дуже вибагливий продукт, не всім під силу його акуратно розрізати, щоб не пустити сік. А все тому, що ми часто ріжемо його звичайним ножем, який не призначений для таких м'яких і соковитих продуктів. Оброблення м'яса, риби також вимагають своїх кухонних предметів, з міцним і товстим металом для рубки, або дуже гнучким, щоб отримати тонке філе.

 

Особлива форма кухонних кухарських ножів дозволяє довго різати середньої щільності продукти - рука не втомиться, ви будете докладати мінімум зусиль для нарізки. Вибирайте завжди високоякісні ножі. Так, вони будуть дорожчими, але різницю ви відразу помітите. Хороші ножі мають зовсім іншу якість металу, ергономіку ручки, заточку. Вони повільніше тупляться, завжди краще ріжуть і можуть служити багато років. Варто один раз купити якісний ніж, щоб відразу відчути легкість готування і отримувати задоволення навіть від нарізки продуктів.

 

Наведемо вам основні види ножів, які неодмінно стануть в нагоді в побуті:

  • Ніж поварський.
  • Ніж універсальний.
  • Ніж для хліба.
  • Ніж для сиру.
  • Ніж для овочів і фруктів.
  • Ніж для томатів.
  • Ніж для м'яса (обвалювальний і філейний).
  • Ніж-топірець.

 

Видів ножів існує набагато більше, але ці основні - базовий набір ножів, без якого не обходиться приготування. Не забудьте також придбати кухонні ножиці – від швидкої нарізки зелені до відкриття упаковки з крупою, універсальний інструмент. Необхідні також предмети на кухні - це терка, шатківниця, прес для часнику, овочерізки кубиками. Як бачите, предметів багато, тому варто заздалегідь подбати про підставку для них і точила, щоб правильно доглядати за інструментами.

 

Кухонне приладдя для приготування

Можна купити кухонні інструменти наборами або поштучно, головне, щоб вони всі між собою поєднувалися за стилем, були виконані з хорошого матеріалу і підходили до посуду на кухні. Кухонні аксесуари роблять з дерева, пластика, нейлону, силікону і нержавіючої сталі. Прилади з нержавійки найдовговічніші і невибагливі в догляді, але не варто забувати, що ними не варто користуватися, якщо готуєте в кераміці і посуді з покриттям, включаючи склоемалеве і емальоване. Відмінним варіантом буде купити дерев'яні лопатки, які ще й екологічні. Але не варто їх тримати у воді, щоб матеріал не зіпсувався. Пластикові, нейлонові і силіконові кухонні аксесуари безпечні при несильному нагріванні - вивчіть у виробника маркування дозволеного температурного режиму.

 

Якщо говорити конкретно про предмети для приготування, то список буде таким:

  • Ополоник (черпак).
  • Лопатка. Краще мати декілька різної форми і розміру для зручності користування.
  • Ложка кухонна - повинна бути великого розміру, щоб перекладати їжу з каструль і сковорідок в тарілки.
  • Щипці - відмінний інструмент, коли потрібно перевернути продукти на сковорідці, особливо на грилі. Щипцями зручно діставати овочі з каструлі, щоб їх не протикати виделкою. Стануть в нагоді для накладання салатів гостям.
  • Шумівка - виручить вас при варінні будь-яких овочів і бобових. З її допомогою можна знімати пінку, діставати вареники і пельмені з каструлі, даючи воді стекти. Якщо готуєте у фритюрі, то купити шумівку просто необхідно - буде набагато зручніше з її допомогою діставати їжу з розпеченої олії.
  • Картоплем'ялки знадобляться, щоб зробити пюре не тільки з картоплі, але і з будь-яких інших м'яких овочів.
  • Молотки для відбивання м'яса, якщо часто його готуєте таким чином.
  • Горіхокол - корисна річ для тих, хто любить їсти свіжі горішки і сам їх чистити.
  • Друшляки - краще мати кілька, хоча б два, різного розміру. Великий і маленький, з дрібною або великою сіткою, щоб зручніше зливати рідину з каструль або мити продукти різного об'єму. З матеріалів зараз на ринку переважають друшляки з нержавіючої сталі і пластика. Перші більш універсальні і практичні, підходять для зливу окропу. У пластиковому посуді можна мити овочі, фрукти і ягоди, які не сильно забарвлять матеріал.
  • Сита. Ситечко для борошна з нейлону або нержавіючої сталі - це необхідна річ на кухні господині, яка любить пекти. Можна вибрати класичну велику форму з високими бортами або кружку-сито, яке дуже компактне і розраховане на невеликий обсяг борошна.
  • Ступки. Не дарма раніше всі спеції, насіння перетирали в ступках - саме такий спосіб помелу найкраще розкриває аромат прянощів. Ідеально мати маленьку дерев'яну ступку для спецій і велику кам'яну для приготування соусів, перетирання овочів, фруктів, ягід.

 

Необхідні кухонні аксесуари :

  • Миски для змішування - потрібно мати мінімум дві-три штуки різного діаметру.
  • Мірні ємності і кухонні ваги, якщо любите готувати за рецептами з точним дотриманням ваги інгредієнтів.
  • Сушки для овочів з центрифугою - найзручніший спосіб помити салат, не пом'явши його. Можна мити і інші овочі, фрукти.
  • Підставки під гаряче, щоб дістати гарячу форму з духовки або переставити каструлю з плити і не пошкодити стільницю.
  • Консервний ключ з високоякісної нержавіючої сталі.
  • Лійки - краще мати в наявність пару штук різного розміру.

 

Якщо любите готувати солодощі або возитися з тестом, не забудьте придбати спеціальні інструменти для випічки: качалки, формочки для печива, форми для десертів, вінчики для збивання, кондитерські шприци і мішки, кухонні пензлики.

 

Обробні дошки

Сьогодні є велика різноманітність обробних дошок: дерев'яні, пластикові, скляні, кам'яні. У всіх є свої переваги і недоліки.

 

Дерев'яні дошки найбільш універсальний, практичний і екологічний варіант для покупки. Дошки з дерева бувають торцеві і звичайні. Торцеві прослужать вам довше, тупити ножі будуть менше. Звичайні підійдуть для неінтенсивного користування - в такому випадку їх термін експлуатації збільшується.

 

Найкраще купити обробні дошки в декількох розмірах: 20х30 см для швидкої нарізки малої кількості продуктів або якщо готуєте суп з мінімум інгредієнтів, 30х40 см - універсальний розмір для щоденної готування, 40х50 см - коли очікуються гості або потрібно багато готувати, 50х60 см і більше - для розкочування тіста і випічки.

 

За призначенням обробні дошки повинні бути обов'язково розділені, щоб запахи і смаки не перемішувались. Обов'язково варто окремо купити дошку для м'яса і окремо для риби, третю для нарізки овочів і фруктів, і невелику дощечку для хліба.

 

Матеріали обробних дошок:

  • Дерев'яні - екологічні, практичні, не туплять ножі, але за ними потрібно періодично доглядати, змащуючи мінеральною олією раз на місяць. Вибирайте тверді сорти деревини, уникаючи бамбука, оскільки це клеєний матеріал і частіше за все небезпечний для здоров'я.
  • Скляні - прекрасні для подачі, але не підходять для нарізки. Ножі моментально тупляться.
  • Пластикові та силіконові - варіант скоріше для походу, ніж для щоденного користування. Швидко втрачають первинний вигляд, мікропластик з порізів буде потрапляти в їжу, від них швидко тупляться ножі. Силіконові дошки-коврики можна використовувати для розкочування тіста, але різати на них що-небудь все ж не варто.
  • Кам'яні - виглядають ефектно, але підходять тільки для подачі. Важкі, туплять ножі, не зручні в користуванні.

 

Ємності для зберігання продуктів

Не завадить мати на своїй кухні різні типи ємностей для зберігання продуктів . Сипучі продукти, такі як макарони, крупи, борошно, чай або каву, слід пересипати в закриті пластикові, скляні, керамічні або нержавіючі контейнери. Вони не тільки практичні, але і відмінно виглядають на кухонній полиці. Самі по собі вони будуть прикрасою інтер'єру.

 

Якщо говорити про матеріали, то скло і кераміка найкраще підходять для тривалого зберігання продуктів, їжа в них менше псується і матеріал не змінюється з часом.

 

Не забудьте купити контейнери для їжі, щоб можна було взяти обід з собою на роботу, навчання або прогулянку. У них також зручно зберігати вже готові страви, переклавши з каструлі або сковороди, і поставивши в холодильник. Такий посуд займає менше місця і їжа довше не псується. Скляні, нержавіючі, емальовані, керамічні контейнери підходять для цих цілей краще всього.

 

Для спецій, солі, цукру знадобляться окремі маленькі ємності, які не дозволять ароматам прянощів швидко зникнути. А ще дуже зручно такими баночками користуватися - адже завжди все акуратно розставлено, підписано, видно кількість спецій всередині і зручніше звідти брати скільки необхідно.

 

Хорошим рішенням буде купити пляшки для олії та оцту. Мало хто над цим замислюється, і не розуміють для чого такий посуд потрібен. Олія швидко окислюється, у відкритому стані його слід зберігати в холодильнику або в прохолодному місці, без потрапляння прямих сонячних променів. Щоб олія не так швидко псувалася, найкраще його перелити з пластика в скло або кераміку. До того ж, пляшки для рідин мають зручне горлечко для дозування олії, що виключає можливість зайвого переливу.

 

Посуд в дорогу

Якщо ви багато часу проводите поза домом, то просто необхідно купити практичний посуд в дорогу. Термоси і термокружки дозволять насолодитися напоями по дорозі на роботу або навчання, взяти в кав'ярні улюблений напій в свій посуд і відправитися на прогулянку, не переймаючись, що він швидко охолоне. Ланч-бокси також незамінна річ для таких цілей. Адже так приємно поїсти домашню їжу в подорожі, або бути впевненим, що дитина в школі правильно харчується.

 

Для людей, що стежать за своїм здоров'ям і кому важливо контролювати водний баланс в організмі, знадобляться пляшки для води. Для занять спортом підійдуть практичні матеріали, які добре зарекомендували себе в зносостійкості. До таких видів можна віднести пляшки для води з нержавіючої сталі і пластика.

 

Посуд для сервірування

 

Все необхідне для приготування їжі ми розглянули, але не можна забувати і про посуд, з якої ми будемо їсти. В обов'язковому порядку на кожній кухні повинні бути:

 

  • Столовий сервіз - бажано мати кілька наборів тарілок різних забарвлень і стилю, щоб міняти настрій і дивувати гостей. Адже свята різні бувають - кожен зі своєю тематикою, атмосферою, різною порою року, тому і сервірування повинно відрізнятись.
  • Тарілки сервірувальні, блюда для подачі, салатники великих і маленьких розмірів, що поєднуються із загальною стилістикою святкового столу.
  • Тарілки для супу - зручні глибокі піали, яких повинно бути від 6 штук для комфортного щоденного користування.
  • Тортівниця, цукерниця, фруктовниця - посуд великого діаметру, без якого не обійдеться жодне святкове застілля.
  • Столові прибори - на кожній кухні неодмінно повинен бути набір столових приборів на 6 або 12 чоловік.
  • Столові прибори для салату - дуже зручно накладати салат спеціальними приладами. З матеріалів кращим і найбільш практичним варіантом буде купити столові прилади з нержавіючої сталі.
  • Чайний або кавовий сервіз - придбайте кілька наборів чашок різних за стилем і об'ємом, щоб радувати гостей смачними напоями.

 

Посуд для напоїв

Навіть ті, хто не проявляє ні найменшого бажання і таланту готувати, іноді роблять каву або чай, тому чайник - необхідне обладнання навіть на їхній кухні. Що стосується чайників, то в даний час можна вибрати чайник для плити або електричний чайник, який закипає всього за кілька хвилин.

 

Вибираючи чайники, слід керуватися в основному місткістю - невеликі підійдуть для однієї людини, великі - для сім'ї з декількох чоловік. Зверніть увагу на матеріал корпусу: пластик, нержавіюча сталь, скло або кераміка. Сьогодні також є чайники з регулятором температури, який дозволяє встановити на скільки градусів ми хочемо нагріти воду.

 

Для заварювання чаю або кави відмінними варіантами будуть френч-преси, заварювальні чайники, гейзерні кавоварки, турки і наплитні кавоварки . Вибирайте, що більше подобається, в магазині Le Gourmet .

 

Декор

Завершальним штрихом будь-якого сервірування є предмети декору, які привносять естетику і красу в нашу повсякденність або святкове застілля. Адже навіть несвідомо, але хороший текстиль, квіти на столі в вишуканих вазах, свічки задають настрій на весь вечір. Тому колір скатертин та серветок не менш важливий, ніж тарілок. Варто вибрати і купити скатертини різних стилів, щоб була можливість легко їх чергувати від свята до свята. Не забудьте про якісні серветки з натуральних тканин для кожного гостя. Щоб розставити квіти, потрібно мати декілька ваз, а також підсвічники для затишних вечорів. Піднос на кухні теж не завадить, якщо вирішите зробити трапезу менш формальною і перенести їжу в іншу кімнату або на терасу.

 

Список може здатися великим, але це той мінімум, який зробить вашу кухню комфортним і приємним місцем, а приготування буде в задоволення. Адже коли все необхідне під рукою, творити кулінарні шедеври куди простіше.

 

На сайті магазину посуду преміум класу Le Gourmet ви зможете підібрати найбільш необхідне приладдя для своєї кухні від провідних світових брендів. У каталозі представлено широкий асортимент каструль і сковорідок, столових приладів і різних аксесуарів, форм для випічки і красивих тарілок. Ми допоможемо підібрати товар , щоб ваша кухня була не тільки затишною, але і функціональною. Саме з нашим посудом ви зможете приготувати найкращі страви кулінарії!